Wersja polska | English version

Witaj na stronie projektu WordNet Solution

WordNet Solution rozwijany jest na Katedrze Architektury Systemów Komputerowych, Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Jest to kompleksowe rozwiązanie systemowe dla edycji bazy danych słownika WordNet, jej wizualizacji i integracji w zewnętrznych systemach informatycznych. WordNet Solution to system, który wywodzi się z koncepcji kooperacyjnej edycji słownika WordNet zastosowanej w projekcie WordVenture-TG. Przy użyciu interaktywnej wizualizacji opartej o oprogramowanie Gossamer system pozwala na przeglądanie i modyfikację zawartości słownika z poziomu strony internetowej lub aplikacji klienckiej języka Java.

Nowości:

WordNet-Editor

WordNet Editor

Część systemu WordNet Solution. Umożliwia przeglądanie i edycję słownika WordNet zgodnie z koncepcją wiki.
Możesz sprawdzić jego możliwości: WordNet Editor on-line. Jeśli masz pomysły na usprawnienie systemu lub chcesz pomóc i wskazać błąd wyślij nam wiadomość e-mail. Przetestuj WordNet Editor i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. Sprawdź sam!

Wordventure

Wordventure TG (stary system) jest dostępny on-line

Pierwsza w pełni funkcjonalna aplikacja do edycji słownika WordNet. Nie jest już wspierana.

XVI International Conference on Systems Science - Wrocław Polska

A paper describing Wordventure project, entitled "Cooperative Editing Approach For Building Wordnet Database", was published on the XVI International Conference on Systems Science, September 4-6 2007, Wroclaw, Poland.

Informacje:

Autorzy:
Julian Szymański
Marek Chodor

Inni developerzy związani z projektem:
Konrad Dusza
Łukasz Byczkowski
Andrzej Jakowski
Robert Kosikowski
Agnieszka Pudło
Michał Daroń
Krzysztof Korab

WordNet Solutions stworzony został z użyciem oprogramowania open-source, jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem kodu źródłowego skontaktuj się z nami.